Evleri Hortum Vurdu.
Paylaş
Tweetle
Paylaş

Meteoroloji, AFAD ve valiliklerin yaptığı uyarılar sonrası Cumartesi gecesi başlayan yağmur ve fırtına sonrası meydana gelen hortum evlere zarar verdi, bir tır’ın devrilmesine neden oldu.

İpsala’da kuvvetli rüzgar nedeniyle evlerin çatılarını uçtu, bazı ağaçlar kökünden sökülürken, bazılarının ise dalları kırıldı. Kuvvetli rüzgar sırasında park halindeki bir TIR da devrildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarısının ardından Trakya'da kuvvetli rüzgar ve sağanak yağış etkili oldu. İpsala’da gece yarısından itibaren etkisini sürdüren kuvvetli rüzgar nedeniyle Yunanistan'a açılan İpsala Sınır Kapısı yakınlarında emniyet şeridinde park halindeki bir TIR devrildi. Köprü Mahallesi'nde bazı evlerin çatıları uçtu, bazı ağaçlar devrildi, bazılarının ise dalları kırıldı. Belediye ekipleri uçan çatı ve devrilen ağaçları kaldırmak için çalışmalarını sürdürüyor.

ÖNCE BİR UĞULTU KOPTU.

İpsala Köprü Mahallesinde ikamet eden Halit Zobar, cumartesi gecesi meydana gelen hortum olayı ile ilgili bilgi verirken,”gece yarısı saat 01.50 sıraları falandı. Önce bir uğultu koptu ve sonra elektrikler kesildi. Sonra ortaya çıkan hortum mahallemizdeki birçok evin çatısına zarar verdi. Mahalleli olarak sabaha kadar sokaktaydık. Dün yaptığım çatı bugün yok” dedi.

BELEDİYE ÇALIŞMALARINI BAŞLATTI.

İpsala Belediye Başkan Vekili Şebnem Çelik Albayrak, önceki gece meydana gelen hortum nedeniyle sahada olduklarını belirterek” Hasar tespit çalışmaları belediye ekiplerimizce yapılmaya devam ediyor .Tekrar tekrar hepimize geçmiş olsun..”dedi.

KAYMAKAMLIK AÇIKLAMA YAPTI.

İpsala Kaymakamlığı İpsala Gümrük Kapısı yakınlarında meydana gelen Tır devrilmesi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada "İpsala Gümrük yolunun yan park alanında park halindeki Tırın rüzgarın etkisiyle yan yattığı ve o esnada şoförün yatak yerinde dinlendiği tespit edilmiştir. Tır vinç yardımıyla düzeltilmiştir. Tırın yan yatmasının temel nedeni dorsesinin boş olmasından kaynaklanmaktadır.

Ayrıca İpsala İlçemiz genelinde yaptığımız taramada telafisi mümkün olan az hasarlı olaylar tespit edilmiştir. "dedi.

trakya+gazetesi ipsala trakyagazetesi trakya+haberleri ipsala+haber ipsala+haberleri ipsala+gazeteleri Evleri Hortum Vurdu.
Yorumlar (0)