Marmara Depremi'nin 19. yılında yine sallandık
Paylaş
Tweetle
Paylaş

Keşan, 17 Ağustos 1999 tarihinde yaşanan ve yüzlerce vatandaşın hayatını kaybettiği Marmara Depremi'nin 19. yılı olan Cuma günü, sabah 08.54 ve 09.02 saatlerinde meydana gelen depremlerle bir kez daha sarsıldı.

17 Ağustos 1999'da yaşanan depremin merkez üssü Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde, Kocaeli'de,  İstanbul'da, Sakarya'da, Düzce'de ve Yalova'da saat 03.02'de meydana gelen Marmara Depremi'nin 19. yılı olan dün, Keşan'da art arda 2 deprem meydana geldi. Merkez üslerinin İpsala ve Keşan'a bağlı Akçeşme Köyü olan depremler, İpsala ve Keşan ile çevre ilçelerde hissedildi.

Keşan, o felaket geceyle adeta yeniden yüz yüze geldi

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre, ilk deprem saat 08.54'te 3.7 büyüklüğünde, ikinci deprem ise saat 09.02'de, 3.2 büyüklüğünde meydana geldi. İpsala'da yerin 19.69, Keşan'da ise yerin 20.21 kilometre derinliğinde olan depremler, çevre ilçelerde de hissedildi. Depremde can ve mal kaybı yaşanmadı. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise 2 depremin merkez üssünü Keşan'a bağlı Akçeşme Köyü, büyüklüklerini ise 3.6 ve 3.3 olarak açıkladı. Sabah saatlerinde meydana gelen bu depremler, Keşan halkına 17 Ağustos 1999 tarihinde meydana gelen Marmara Depremi'ni hatırlattı. Sosyal medyadan yapılan paylaşımlarda, "Depremlerin, Marmara Depremi'nin yıldönümünde meydana gelmesi, o felaket geceyi hatırlattı." ifadelerine yer verdi. Depremlerde, can ve mal kaybı yaşanmadı.

İlker GÜREL

 

trakya+gazetesi ipsala trakyagazetesi trakya+haberleri ipsala+haber ipsala+haberleri ipsala+gazeteleri Marmara Depremi'nin 19. yılında yine sallandık
Yorumlar (0)

Çok Okunanlar