Bayramınız Mübarek Olsun!
Paylaş
Tweetle
Paylaş

Recep, Şaban, Ramazan derken bir 3 ayları geride bırakarak dini bayramların birincisi olan Ramazan bayramına burukta olsa kavuşmanın mutluluğu içindeyiz.

Ramazan'ı idrak ettiğimiz günler devam ederken, Ramazan Bayramı yaklaşıyor. Vatandaşlar buruk bir sevinçle Ramazan Bayramı’nı bekliyor. Bu yılda bayram sokağa çıkma yasağı ile geçecek, sevdiklerimizin bayramını uzaktan kutlayacağız.

BAYRAM TATİLİ KAÇ GÜN?

Ramazan Bayramı tatili 9 gün oldu. Kamu kurum ve kuruluşlarındaki tüm çalışanların 10 Mayıs 2021 Pazartesi ve 11 Mayıs 2021 Salı günleri tam gün, 12 Mayıs 2021 Çarşamba günü yarım gün idari izinli sayılmalarına karar verildi.

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü “Covid-19 kapsamında kamu çalışanlarına yönelik tedbirler” adlı genelge yayımladı.

Genelgede Covid-19’un yayılımın en aza indirilmesi amacıyla, çalıştırılma biçimine bakılmaksızın kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlara uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma yöntemlerinin uygulanabileceği hatırlatıldı.

İlgili genelgede yer alan esnek çalışma yöntemlerinin titizlikle uyulması gerektiği ifade edildi. Genelgede, 30 Nisan 2021 tarihi itibariyle; sağlık, güvenlik, acil çağrı gibi kritik görev alanları hariç olmak üzere; hizmetlerin asgari personelle yürütülmesi, yine hizmetlerin yürütülmesi için asgari personel bulundurması kaydıyla; kamu kurum ve kuruluşlarındaki tüm çalışanların 10 Mayıs 2021 Pazartesi ve 11 Mayıs 2021 Salı günleri tam gün, 12 Mayıs 2021 Çarşamba günü yarım gün idari izinli sayılmalarına karar verildi.

Trakya Gazetesi olarak Ramazan bayramınızı kutluyor, sağlık ve huzur içinde virüssüz bayramlara kavuşmak ümidi ile nice bayramlar diliyoruz.

Gazetemiz bayram süresince yayınlanmayacaktır.

 

trakya+gazetesi ipsala trakyagazetesi trakya+haberleri ipsala+haber ipsala+haberleri ipsala+gazeteleri
Yorumlar (0)

Çok Okunanlar