Akıl ve Zeka Oyunları  Finalinde Yarıştılar.
Paylaş
Tweetle
Paylaş

Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu Başkanı Şaban Kurt, İl bazında yapılan turnuvalarda dereceye girerek finallere katılmaya hak kazanan öğrencileri tebrik etti.

Sultanköy İlkokulu öğrencileri Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Finalinde yarıştı Milli Eğitim Bakanlığı ile Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu (TAZOF) tarafından düzenlenen 4. Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası'nın final etabı, Diyarbakır'da yapıldı.

Sultanköy İlkokulu ve Ortaokulu Öğrencilerinin İlimizi temsil ettiği turnuva da 76 ilden 756 sporcu, 7 faklı oyunda şampiyon olmak için yarıştı. Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası’nda İlimizi temsil eden Sultanköy İlkokulu öğrencisi Eymen Sezer Türkiye 9. Su, İrem Akdemir Equilibrio Türkiye 27. Si, Sultanköy Ortaokulu öğrencisi Hayati Eren Sezer ise Pentago Türkiye 20. Si oldu.

Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu Başkanı Şaban Kurt, İl bazında yapılan turnuvalarda dereceye girerek finallere katılmaya hak kazanan öğrencileri tebrik etti. Kurt, “Bizim bu turnuvada bir mottomuz var.Bu turnuva kaybedeni olmayan bir turnuva.Çünkü akıl ve zeka oyunları çocuklarımız oynamaya başlamakla kazanmaya başlar.Kaybedeni yoktur. Kazananı, çok kazananı, daha fazla kazananları vardır.

Çok kazananlar işte bugün burada Diyarbakır’da Türkiye Finallerindeyarışacaklar ve en çok kazananlarda ödüllerle buradan ayrılmış olcaklar.”Şeklinde konuştu.

 

trakya+gazetesi ipsala trakyagazetesi trakya+haberleri ipsala+haber ipsala+haberleri ipsala+gazeteleri Akıl ve Zeka Oyunları  Finalinde Yarıştılar.
Yorumlar (0)