Tahıl Koridoru Tarihi Adım
Paylaş
Tweetle
Paylaş

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal; tahıl koridor ile ihtiyacı olan bölgelere gidecek olan ürünlerin milyarlarca insanın açlık tehlikesinin önüne set olacağını söyledi…

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal; Türkiye'nin tahıl koridoru ile tarihi bir adıma imza attığını söyledi.
Milletvekili Aksal, yaptığı yazılı açıklamada tahıl koridoru ile ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:
“Uzun süredir Dünya'yı etkisi altına alan pandemi sürecinin yarattığı gıda krizinin ardından yaşanan Rusya Ukrayna savaşı var olan gıda krizini daha da tetiklemiştir. Gıda sorunu sadece ülkeleri ve bölgeleri değil, tüm dünyayı etkileyen bir konu haline gelmiştir. Her an kıtlık tehlikesi ile karşı karşıya kalan yoksul ülkelere, Afrika'ya, ulaşacak olan tahılın bu anlamda önemi çok büyüktür. Düşünün ki bu koridor ile ihtiyacı olan bölgelere gidecek olan tahıl, milyarlarca insanın açlık tehlikesinin önüne set olacak.
Bu kapsamda Dünyanın neredeyse üçte birinin tahıl ihtiyacını karşılayan Rusya ve Ukrayna düğümünün çözülmesi bakımından ülkemiz tarihi bir adıma imza atmıştır.
Cumhurbaşkanımızın Uluslararası konularda gösterdiği barışçıl ve çözüm odaklı politika sayesinde Dünya refahına katkı sağlamaya, krizlerin çözüm etkeni olmaya devam ediyoruz.”

 

trakya+gazetesi ipsala trakyagazetesi trakya+haberleri ipsala+haber ipsala+haberleri ipsala+gazeteleri
Yorumlar (0)