Çevre Komisyonu keşfe geliyor
Paylaş
Tweetle
Paylaş

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, Türkiye Büyük Millet Meclisi Çevre Komisyonu'nun taş ocakları ve Ergene'deki çevre felaketlerini yerinde görmek için Ağustos ayında Edirne'ye geleceklerini söyledi..

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Erdin Bircan'ın çabaları sonucu Türkiye Büyük Millet Meclisi Çevre Komisyonu taş ocakları ve Ergene'deki çevre felaketlerini yerinde görmek için Ağustos ayında Edirne'de olacak. 
CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, üyesi olduğu TBMM Çevre Komisyonunun taş ocakları ve Ergene için Ağustos'ta inceleme yapmak üzere geleceğini belirterek, “İlk günden beri taş ocakları ve Ergene konusunu sürekli gündemde tuttum, komisyonun ilk toplantısından itibaren bu çevre felaketlerine dikkat çekerek, komisyonumuzun yerinde incelemeler yapması gerektiğini dile getirdim. Çalışmalarım sonucunda Ağustos ayında komisyonumuzla Edirne'mizde olacağız” dedi.
CHP'li Bircan geçen hafta Mecidiye'de taş ocaklarına karşı açılan davanın keşfine katılarak, bu bölgenin taş ve kalker ocakları ile yok edilmesini protesto etmişti. Bakanlığın genelgesine aykırı olarak doğa harikası Mecidiye'ye kalker izinleri verenlerin doğaya karşı en büyük ihanet içinde olduğunu vurgulayan Bircan, “Dünya üzerinde aklı başında kimi getirseniz, hangi alana taş- kalker ocağı açılmaz diye sorsanız göstereceği yer Mecidiye'dir. Komisyon üyelerimize de bu doğa harikası alanı göstereceğiz ve yıllardır yaptığımız mücadeleyi anlatacağız” diye konuştu. 
Ergene ile ilgili çalışmalarını sürdüren Bircan, “Derin deşarj ile Ergene'nin kurtulacağını iddia ediyor Bakanlık, biz de bölge halkı olarak bir an önce kirliliğin bitirilmesini bekliyoruz. Daha önce çok sözler verdiler ama hiçbiri tutulmadı, umarım bu sefer sözlerinde dururlar. Komisyon üyelerine Ergenemizin kirliliğini de göstereceğiz ki daha çabuk sonuç alabilelim” dedi.
Bircan, Ağustos ayındaki TBMM Çevre Komisyonu keşfinin detaylı tarihlerini ve programını netleştiği zaman açıklanacağının bilgisini de vererek, “Çevre Komisyonunda sürekli olarak taş ocaklarını ve Ergene sorununu anlatıyorum, bu keşifle yaşadığımız doğa katliamının boyutlarını gözleri ile görecek komisyon üyesi arkadaşlarımız. Bu da daha hızlı çözümler için bize olanak sağlayacak” diye konuştu.

trakya+gazetesi ipsala trakyagazetesi trakya+haberleri ipsala+haber ipsala+haberleri ipsala+gazeteleri
Yorumlar (0)