Hayırlı Uğurlu Olsun.
Paylaş
Tweetle
Paylaş

İpsala Ticaret Borsasının Yeni Hizmet Binası Düzenlenen Törenle Hizmete Girdi.

TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, Cuma günü İpsala TB (Ticaret Borsası)'nın yeni hizmet binasını açtı. Açılış törenine; Edirne Valisi H.Kürşat Kırbıyık, İpsala Kaymakamı Ekrem Güngör, TBMM KEFEK Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal, CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, İpsala Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, İpsala TB Meclis Başkanı Necati Görür ile Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Sezer, Meclis ve Yönetim Kurulu üyeleri, oda ve borsa başkanları, İpsala TB'nin merhum Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Girgin'in ailesi, STK'ların başkan ve temsilcileri katıldı.

Sezer: "Borsamız Seans ve Konferans Salonu'na, hep aramızda olması adına İbrahim Girgin'in ismini vererek yaşatmak istedik"

Törende konuşma yapan Necmi Sezer, törene katılan herkese teşekkür ederek, "Bugün hep beraber açılışını gerçekleştireceğimiz borsamız yeni hizmet binasının temelini sizlerin teşrifleriyle 12 Haziran 2014 yılında attık.

Başkanım; bugün çok önemli bir projemizi daha tamamladık ama bir yandan da hüzünlüyüz. Bölgemiz için bizler için çok değerli büyüğümüz fikirleri,dürüstlüğü, çalışkanlığı ile örnek insan başkanımız İbrahim Girgin'i 3 Mayıs 2021 tarihinde kaybetmek bizleri çok derinden üzmüştür. Kendisini bir kez daha rahmet ve özlem ile anıyoruz. Borsamızın bugünlere gelmesinde binamızın, depolarımızın yapılmasında çok büyük emekleri olmuştur. Bizler de İpsala Ticaret Borsası Meclisi olarak Borsamız Seans ve Konferans Salonu'na unutulmamak üzere hep aramızda olması adına ismini vererek yaşatmak istedik.

Borsamız hizmet binası,seans, konferans salonu, laboratuarı ve 18 adet tamamlanmış 24 adeti yapım aşamasında olan üyelerimize ait depolama alanları ile ilimizin ve bölgemizin değerli bir yatırımı olmuştur. Bu hizmetlerin yapılmasında bizlere en büyük gücü, maddi ve manevi desteği veren bizimle hep birlikte yürüyen çok kıymetli üyelerimize ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı ve Yönetimine huzurlarınızda Meclisim adına bir kez daha teşekkür ediyorum.

Bölgemize yatırım almak istihdam sağlamak üretimi arttırmak için üyelerimizle kamu kurumları ile hep birlikte hareket ediyoruz. Bizden desteğini esirgemeyen Kaymakamımıza ve Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. En büyük değerimiz beyaz altınımız pirincimizdir. ilçe olarak ülke üretiminin yüzde 22'sini üretmekteyiz. İpsala pirinci dünyada bir İnci olarak tescili alınmıştır, Avrupa Birliği tescili içinde başvurusu yapıldı. Buradan Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi'ne de pirinç üreticileri adına teşekkür ediyoruz. Hizmet Binamızın üyelerimize, bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Hisarcıklıoğlu'nun yaptığı konuşmanın ardından İpsala TB'nin yeni hizmet binasının açılış kurdelesi kesildi. (Haber: İlker Gürel-Gundemsaros)

trakya+gazetesi ipsala trakyagazetesi trakya+haberleri ipsala+haber ipsala+haberleri ipsala+gazeteleri Hayırlı Uğurlu Olsun. Hayırlı Uğurlu Olsun. Hayırlı Uğurlu Olsun. Hayırlı Uğurlu Olsun. Hayırlı Uğurlu Olsun. Hayırlı Uğurlu Olsun. Hayırlı Uğurlu Olsun. Hayırlı Uğurlu Olsun. Hayırlı Uğurlu Olsun. Hayırlı Uğurlu Olsun.
Yorumlar (0)