İçme Suyu Projeleri 2024'te Tamam
Paylaş
Tweetle
Paylaş

Edirne İl Genel Meclisi Eylül ayı toplantıları başladı. Gerçekleştirilen toplantıda Edirne Valisi Yunus Sezer'i ziyaret ettiklerini dile getiren Edirne İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, köylerdeki içme suyu ile ilgili çalışmaların hızlanacağını a

Edirne İl Genel Meclisi Eylül Ayı toplantıları İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş'in başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantı yoklama alınması ve tutanak özetlerinin okunmasıyla devam etti. Toplantıda açıklamada bulunan Başkan Geçmiş, kente yeni atanan Edirne Valisi Yunus Sezer'i ziyaret ettiklerini aktardı. 

Ziyarette köyler ile ilgili çalışmaları konuştuklarını dile getiren Başkan Mehmet Geçmiş, kentte içme suyu olmayan köy kalmayacağını dile getirdi. Geçmiş, İlimize yeni atanan Edirne Valisi Yunus Sezer'i ziyaret ettik. Edirne'yle ilgili düşüncelerimizi, meclis üyeleri olarak paylaştık. Hem de kendisinin Edirne'ye bakış açısını öğrenmiş olduk. Öncelikli olarak Edirne'de içme suyu olmayan köy kalmayacağını, bununla ilgili kendi öz kaynaklarımızı ya da olmazsa Ankara'dan yeni kaynaklar yaratarak bu sorunu 2024 yılında tamamen bitireceğini bize söyledi. diye konuştu.

Köy ziyaretleri devam edecek

Köylerdeki soğuk asfalt uygulamasının sıcak asfalt ile değiştirileceğini dile getiren Geçmiş, meclis üyelerinin Vali Yunus Sezer'in köy ziyaretlerinde kendisine eşlik edeceğini belirtti. Başkan Geçmiş, Ondan sonra da yeni kuracağımız ikinci derecede asfalt plantimiz Ekim ayında çalışmaya başlayacak. Soğuk asfalttan vazgeçiyoruz, bundan sonra tamamen köylerimizde sıcak asfalt, yatırım programında olmamasına rağmen ek program yaparak 2023'ün Aralık ayı sonuna kadar havaların da müsait olmasıyla, 40-50 kilometrelik asfalt planlıyoruz. Valimiz, il genel meclis üyelerimizle birlikte ilçelere ve köyleri hepsini ziyaret edecek.  Tüm meclis üyelerimizin kendi bulundukları bölgede, 'Benimle birlikte olsunlar. Muhtarlarımızla birlikte toplantı yaptığımızda birlikte bölgedeki sorunları tespit edelim. Çözümlerini de birlikte paylaşırız' diye çok olumlu, demokratik bir tavır sergiledi. Sayın valimize de buradan tekrar il genel meclis üyelerim adına da teşekkür ediyorum. İnşallah Edirne'ye valimizin gelişiyle birlikte daha sağlıklı ve kalıcı eserler ve yatırımlar yaparız. ifadelerinikullandı.

trakya+gazetesi ipsala trakyagazetesi trakya+haberleri ipsala+haber ipsala+haberleri ipsala+gazeteleri
Yorumlar (0)