Gaziler Günü Törenlerle Kutlandı.
Paylaş
Tweetle
Paylaş

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921’de Mustafa Kemal Atatürk’ e “Gazi” unvanının verildiği günün yıl dönümünü olan “Gaziler Günü” dün düzenlenen törenlerle kutlandı.

Gaziler Günü programı saat 11.00’de İpsala Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ve İpsala Belediyesi tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşma P.Ütğm. Bilgehan Çakır tarafından yapıldı. Çakır, konuşmasında “Türk ordusu bundan 100 yıl önce Sakarya’da düşmanı bozguna uğratarak Viyana’da başlayan çekilmeye son vermiş ve Türkiye Büyük Millet Meclisi bu büyük zafer sonrasında, Başkomutanına duyduğu şükranı ona Mareşallik rütbesi ve Gazilik ünvanlı vererek taçlandırmıştır ”dedi.

Gaziler Günü programına gaziler, siyasiler, daire müdürleri ile vatandaşlar katıldı.

İpsala Anadolu Lisesi öğrencisi Alper Baştürk’ün okuduğu şiirden sonra Keşan, İpsala ve Enez Gazilerine Keşan’da bir yemek verildi.

 

trakya+gazetesi ipsala trakyagazetesi trakya+haberleri ipsala+haber ipsala+haberleri ipsala+gazeteleri Gaziler Günü Törenlerle Kutlandı. Gaziler Günü Törenlerle Kutlandı. Gaziler Günü Törenlerle Kutlandı.
Yorumlar (0)