ATA’yı Özlemle Andık.
Paylaş
Tweetle
Paylaş

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ebediyete intikalinin 85’inci yıldönümünde tüm yurtta olduğu gibi İpsala’da da törenlerle anıldı.

Cuma günü İlk tören Cumhuriyet Meydanı’nda saat 08.55’te İpsala Kaymakamı Ömer Sevgili, 1.Hudut Tabur Komutanı Yb. Ahmet Ferit Gürbüz, İpsala Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal, siyasi parti temsilcilerinin Atatürk Anıtı’na çelenk sunması ile başladı.

Saatler 09.05’i gösterdiğinde sirenler eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından buradaki tören sona erdi.

ANMA PROGRAMI ATATÜRK KONFERANS SALONUNDA GERÇEKLEŞTİ.

Atatürk İlkokulu tarafından hazırlanan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma Programı saat 09.30’da Atatürk Konferans Salonunda gerçekleşti. Program, Saygı Duruşu ve  İstiklâl Marşı’nın okunması ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Kurtuluş Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Cansu Toker yaptı. Öğrenciler günün anlam ve önemine uygun şiirlerini okudu. 10 Kasım Atatürk'ün vefatının 85. yıl dönümü dolayısıyla ilçede düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Ödül töreninin ardından  "Ben Seni Hiç Görmeden Sevdim" ve "Gölgen Yeter" adlı gösterilerin sunumu gerçekleştirildi. Gösterilerin ardından program sona erdi.

BELEDİYE LOKMA DAĞITTI

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85.yıldönümü nedeniyle İpsala Belediyesi tarafından vatandaşlara hayır lokması dağıtıldı.

İpsala Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal, yaptığı paylaşımda ”Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için hayır lokması döktürerek; okullarımıza, kurumlarımıza, camilerimize ve halkımıza ikram ettik. Allah kabul etsin. Rahmet ve minnetle anıyoruz.”dedi.

 

trakya+gazetesi ipsala trakyagazetesi trakya+haberleri ipsala+haber ipsala+haberleri ipsala+gazeteleri ATA’yı Özlemle Andık. ATA’yı Özlemle Andık. ATA’yı Özlemle Andık. ATA’yı Özlemle Andık. ATA’yı Özlemle Andık. ATA’yı Özlemle Andık. ATA’yı Özlemle Andık. ATA’yı Özlemle Andık. ATA’yı Özlemle Andık.
Yorumlar (0)