Çalışmalar; İpsala’da Yüzde 95,Enez’de Yüzde 90 Oranda Tamamlandı.
Paylaş
Tweetle
Paylaş

Edirne Valisi Yunus Sezer, İpsala ve Enez’de ziyaretlerde bulunarak, yapılan çalışmaların tamamlanma oranlarıyla ilgili detaylı bilgiler verdi

Vali Sezer, İpsala’da yaptığı ziyaretlerin ardından, yaklaşık 1 ay önce muhtarlar ile yapılan toplantıda iletilen talepleri değerlendirmek üzere Pazardere Köyü’nde köy muhtarlar ile tekrar bir araya geldi. Yunus Sezer, geçen ay gerçekleştirilen muhtarlar toplantısında iletilen taleplerin yüzde 95’inin tamamlandığını belirterek, “Amacımız burada hem sizlerle bir araya gelmek, hemde yapılan işleri yerinde görmek, güzel işlerin güzel çalışmaların yapıldığını görüyoruz. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi. Sezer, Pazardere Köyü’ndeki toplantının ardından Esetçe ve Yenikarpuzlu beldelerini ziyaret etti. 

İpsala’da tamamlanan işler…

İpsala’da 13 Eylül 2023 tarihinde gerçekleştirilen muhtarlar toplantısında alınan kararların ardından tamamlanan işler şöyle sıralandı; “İpsala OSB’nin tüm süreçleri tamamlanmış olup, yakın zamanda temelleri atılacaktır. Esetçe-Aliçopehlivan-Kocahıdır arası 5,8 km. sıcak asfalt yapımı devam ediyor. Toplam 50 adet çöp konteynerinin köylere dağıtımı tamamlandı. Aliçopehlivan Köyünde 200 metre kanalizasyon hattı onarımı tamamlandı. Köylerimizdeki stabilize malzeme ve silindir çalışma ihtiyaçlarının tamamı karşılandı. Küçükdoğanca Köyüne 40m² prefabrik muhtarlık binası yapımı tamamlandı. Hacıköy ve Pazardere Köylerine umumi tuvalet yapım işi tamamlandı. 19 Köyümüzde hayvan sulama göleti temizleme işlemleri tamamlandı.  İpsala Kapalı Spor Salonunun zemini ve stadın tribün ödeneği temin edildi, ihale süreci başlatıldı. Kumdere Köyü imamı için 75 m² prefabrik imam evi yapımı tamamlandı. Kumdere Köyü köy içindeki ana yolla ilgili problemler çözüldü. Kocahıdır-Kumdere ve Pazardere Köylerine yapılacak düğün salonları için gerekli ödenek temini tamamlandı. Aliçopehlivan Köyündeki hasar görmüş elektrik direkleri değiştirilmesi işlemi tamamlandı.” 

“Enez’de çalışmaların tamamlanma oranı yüzde 90’ın üzerinde”

Vali Sezer ve beraberindekiler, daha sonra Enez’e geçti. Burada da Enez’in Yenice Köyü’nde, yine yaklaşık 1 ay önce gerçekleştirilen toplantıda iletilen taleplerin son durumuyla ilgili değerlendirme yapan Yunus Sezer, 3 yıl içerisinde köylerde altyapı adına hiçbir problemin kalmamasını hedeflediklerini belirterek, “Edirne tarımla uğraşan bir şehrimiz, tarımı alternatif tarımla, sanayiye dayalı tarımla beraber nasıl geliştiririz bunun gayreti içerisinde olacağız. Gördüğüm kadarı ile bir önceki toplantıda aldığımız kararların %90’ından fazlası gerçekleşmiş. Bu konuda tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Vatandaşlarımıza ne kadar hizmet götürebilirsek biz o kadar kendimizi iyi hisseder, bahtiyar sayarız. Gördüğünüz gibi bir araya geldikten sonra işlerin %90’ı kendiliğinden çözülüyor. Bundan sonra problemlerimizi çözdükten sonra, köylerimizi nasıl birer örnek köy haline getirebiliriz, nasıl daha güzel projeler yapılabilir, bunların üzerinde yoğunlaşabiliriz.” diye konuştu.

Enez’de tamamlanan çalışmalar…

Enez’de 13 Eylül 2023 tarihinde gerçekleştirilen muhtarlar toplantısında alınan kararların ardından tamamlanan işler de şöyle sıralandı; “12 köyümüzde doğal hayvan göletlerinin temizlenmesi tamamlandı. 19 Köye 50 adet çöp konteyneri, Karaincirli – Kocaali Köy İçi yolların stabilize bakım çalışması tamamlandı. Karaincirli küçükbaş hayvanlarının yıkanması için havuz yapılması tamamlandı. Hasköy 2.000 m yeni isale hattı yapılması işi tamamlandı. Hasköy Yağlı Tohumlar yanındaki 600 m’ lik stabilize bakım çalışması tamamlandı. Büyükevren Sahil tarafında 500 m’ lik stabilize bakım çalışması tamamlandı. Küçükevren Köyü’nde bozulan yolların tadilatı tamamlandı. Yenice Köyü Pazaryeri’ne 550 M2 beton işi tamamlandı. Sütçüler Keşan bağlantı yoluna stabilize bakım işi tamamlandı.”

 

trakya+gazetesi ipsala trakyagazetesi trakya+haberleri ipsala+haber ipsala+haberleri ipsala+gazeteleri
Yorumlar (0)