Nepal’den Meriç Boyuna
Paylaş
Tweetle
Paylaş

Meriç ilçesine bağlı Serem köyünde Nepal uyruklu 7, Lalapaşa ilcesine bağlı Sinanköy'de Cezayir uyruklu 6 olmak üzere 13 düzensiz göçmen jandarma ekiplerince yakalanarak ülkelerine iade edilmek üzere Edirne İl Göç İdaresi'ne teslim edildi.

Meriç ilçesine bağlı Serem köyünde Nepal uyruklu 7, Lalapaşa ilcesine bağlı Sinanköy’de Cezayir uyruklu 6 olmak üzere 13 düzensiz göçmen jandarma ekiplerince yakalanarak ülkelerine iade edilmek üzere Edirne İl Göç İdaresi’ne teslim edildi.
Edirne Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:
“Edirne İl Jandarma Komutanlığınca sorumluluk bölgesinde “Göçmen Kaçakçılığı” ile mücadele kapsamında; göçmen şahısların can ve mal güvenliğini tehlikeye atarak, haksız kazanç elde etme yolunda olan organizatör şahısların bağlantılarını ortaya çıkartmak ve faillerini yakalayarak adli mercilere teslim edilmesini sağlamak amacıyla çalışmalarına aralıksız olarak devam etmektedir.

Bu kapsamda; Edirne İl Jandarma Komutanlığı tarafından devam eden faaliyetler kapsamında Meriç ilçesi sorumluluk bölgemizde bulunan Serem Köyü mülki sınırları içerisinde kaçak yollardan yurt dışına kaçmaya çalıştığı tespit edilen 7 Nepal, Lalapaşa ilçesi sorumluluk bölgemizde bulunan Sinanköy Köyü mülki sınırları içerisinde kaçak yollardan yurt dışına kaçmaya çalıştığı tespit edilen 6 Cezayir uyruklu düzensiz göçmen şahıs yakalanmıştır.Yakalanan göçmen şahıslar ülkelerine iade edilmek üzere Edirne İl Göç İdaresi’ne teslim edilmiştir.
Vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde yaşaması amacıyla çalışmalarımız gece gündüz demeden aralıksız olarak,yine halkımızın desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde devam edecektir.”

trakya+gazetesi ipsala trakyagazetesi trakya+haberleri ipsala+haber ipsala+haberleri ipsala+gazeteleri
Yorumlar (0)