İpsala’da 2552 Öğrenci Karne Alacak.
Paylaş
Tweetle
Paylaş

Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı ilk ve ortaöğretim okullarındaki 20 milyonu aşkın öğrenci, bugün karne alarak yaz tatiline girecek.

 

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullar yarın yaz tatiline giriyor. İlk ve ortaöğretim kurumlarında eğitim alan 20 milyondan fazla öğrenci ile 1,2 milyona yakın öğretmen, 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 11 Eylül 2023'te ders başı yaptı. Birinci dönem ara tatili 13-17 Kasım 2023, ikinci dönem ara tatili ise 8-12 Nisan'da yapıldı. 

5 Şubat'ta başlayan ikinci dönem ise bugün sona erecek. Öğrenciler, eğitim öğretimin yorgunluğunu yarınki son ders zilinin ardından atacak. 

Ayrıca bu yıl ilk kez ortaokul öğrencilerine, ders notlarının yanında sosyal etkinliklere katılım durumlarının da işleneceği yeni tasarımlı karneler dağıtılacak. 

Bu yıl yeni ders ortalaması 50 olan öğrencilerden en fazla 3 dersten başarısız olanlar, sorumlu olarak bir üst sınıfa geçebilecek. 9'uncu sınıflarda 4 ders ve üzeri zayıfı olan öğrenciler, artık sınıf tekrarı yapacak. Sınıf geçmede Türkçe baraj puanı da 70'e çıkarıldı. 

İPSALA’DA 2552 ÖĞRENCİ KARNE ALACAK

2023-2024 eğitim ve öğretim döneminin sona ermesi nedeniyle İpsala Kaymakamı Ömer Sevgili bugün saat 09.30 Cumhuriyet Anaokulu ve Serhat İlkokulu’nda düzenlenecek olan karne törenlerine katılarak öğrencilere iyi tatil geçirmeleri dileğinde bulunacak.

İpsala’da okul öncesi 270,İlkokul 877,ortaokul 897 ve liselerde 508 olmak üzere toplamda 2552 öğrenci karnelerine kavuşacak.

ENGİN,MESAJ YAYINLADI.

İpsala Milli Eğitim Müdürü Salih Mehmet Engin, okulların kapanması nedeniyle bir mesaj yayınladı.
 Engin,mesajında,”Çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları ve en iyi şekilde yetişebilmeleri için tüm paydaşlarımızla birlikte, büyük bir özen ve gayretle 2023-2024 eğitim öğretim yılını tamamlamış bulunuyoruz.

Değerli öğretmenlerimiz; Eğitimde feda edilecek hiçbir fert yoktur ve her öğrenci özeldir düşüncesi ile çıktığımız bu yolda gösterdiğiniz ilgi ve destek için teşekkür ederim. Öğretmenlik mesleğinin hem zihin hem de gönül işi olduğunun bilinci ile hızla değişen ve bilginin en değerli kaynak olduğu günümüzde sizlerin de kişisel ve mesleki gelişiminizi devam ettireceğinize yürekten inanıyorum.

Sevgili öğrencilerimiz; bütün bir yılın yorgunluğunu tatil ile atmak en büyük hakkınızdır. Ancak unutmayınız ki dinlenmek sadece boşa vakit geçirmek demek değildir. Mutlaka bir tatil programı hazırlamalı, tatilinizi olabilecek en verimli şekilde geçirmeye çalışmalı ve bol bol kitap okumalısınız.

Kıymetli velilerimiz ; Çocuklarımız bizlerin en kıymetli varlıklarıdır. Onların maddi ve manevi yönden başarılı bir eğitim almaları hepimizin ortak hedefidir. Başarılı çocuklarımızla gurur duyarken, başarısız olan çocuklarımıza daha fazla ilgi göstermeyi unutmayalım. Kırık notun her zaman düzeltilebileceği, ancak kırılan kalbin düzeltilmesinin çok zor olacağı anlayışı ile yaklaşarak onlara her yönden destek olmalısınız.

2023-2024 eğitim öğretim yılının son gününde öğrencilerimizin karne heyecanını paylaşıyor, sevgili öğrencilerimizi güçlü yarınlara hazırlayan öğretmen ve velilerimize özverili çalışmalarından, başarılarından dolayı teşekkürlerimi sunuyor ve güzel bir yaz tatili diliyorum.”dedi.

trakya+gazetesi ipsala trakyagazetesi trakya+haberleri ipsala+haber ipsala+haberleri ipsala+gazeteleri
Yorumlar (0)