Sıcak hava geri geliyor
Paylaş
Tweetle
Paylaş

Sıcaklıklar mevsim normallerinin 5-9 derece üzerinde seyredecek... Ege Bölgesi, Adıyaman, Malatya, Bingöl, Tunceli için de meteorolojiden açıklamalar geldi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yapılan son değerlendirme ve tahminlere göre, yarından itibaren önümüzdeki 1 hafta boyunca yurdun sıcak hava dalgasının etkisinde kalacağının tahmin edildiğini duyurdu. Sıcaklıklar mevsim normallerinin 5-9 derece üzerinde seyredecek... Ege Bölgesi, Adıyaman, Malatya, Bingöl, Tunceli için de meteorolojiden açıklamalar geldi.

Meteoroloji’den yapılan açıklamada, önümüzdeki hafta sonuna kadar yurt genelinde yağış beklenmediği, bütün bölgelerin açık ve az bulutlu geçeceğinin tahmin edildiği belirtildi. Açıklamada, ayrıca mevsim değişikliğiyle birlikte ani sıcaklık değişimleri ve özellikle iç kesimlerde gece ve gündüz sıcaklıkları arasındaki yüksek farktan dolayı meydana gelebilecek sağlık problemlerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği vurgulandı.

İŞTE İL İL 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün bazı iller için hava tahmini şöyle:

"Hava sıcaklıklarının tüm yurtta hissedilir derecede artacağı ve mevsim normallerinin 5-9 derece üzerinde seyredeceği bekleniyor. Bu hafta sonu ve önümüzdeki hafta boyunca en yüksek hava sıcaklığının Samsun, Trabzon ve Erzurum’da 31, İstanbul’da 33, Konya ve Afyonkarahisar’da 34, Ankara ve İzmir’de 35, Adana ve Antalya’da 36, Aydın ve Bursa’da 37, Diyarbakır ve Şanlıurfa’da 40 dereceye yükselmesi tahmin ediliyor"

 BİR UYARI DA EGE'YE GELDİ...

Ege Bölgesi'nde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerine çıkacak. Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, son değerlendirme ve tahminlere göre gelecek hafta boyunca yurdun sıcak hava dalgasının etkisinde kalacağı, bu süre içinde Ege'de yağış beklenmediği belirtildi. 
Hava sıcaklığının hissedilir derecede artacağı bildirilen açıklamada, şu bilgiler verildi: 

"Hava sıcaklıklarının Çanakkale, İzmir, Aydın, Manisa'da 3-5 ve Balıkesir'de ise mevsim normallerinin 7-9 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor. Bu hafta sonu ve önümüzdeki hafta boyunca en yüksek hava sıcaklığının Çanakkale'de 31, İzmir'de 35, Manisa ve Balıkesir'de 36, Aydın'da 37 dereceye yükselmesi öngörülüyor." 
Öte yandan, mevsim değişikliğiyle ani sıcaklık değişimleri ve özellikle iç kesimlerde gece ile gündüz sıcaklıkları arasındaki yüksek farktan dolayı meydana gelebilecek sağlık problemlerine karşı tedbirli olunması gerektiği kaydedildi.

trakya+gazetesi ipsala trakyagazetesi trakya+haberleri ipsala+haber ipsala+haberleri ipsala+gazeteleri
Yorumlar (0)